Strona Główna Duszpasterstwo

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻÓWA W GALWAY

 

W tym roku w Galway mamy jeden z rejonów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej czyli tzw. EDK.

Trasa Bordowego Szlaku Św. Fursy w Galway wiedzie z kaplicy uniwersyteckiej Św. Columbana na NUIG, przez Galway, Salthill, Barnę, Furbo, Moycullen i spowrotem do kaplicu NUIG w Galway. Jest to ok. 41km wędrówki.

EDK w Galway odbędzie się, podobnie jak w większości rejonów w Polse, 7 kwietnia 2017. Rozpoczniemy Mszą Świętą o 20:30, po czym wyruszymy na nocną wędrówkę w milczeniu. Hasło tegorocznej EDK to Droga Przełomu.


DROGA PRZEŁOMU. CZYM JEST EDK?


EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA polega na pokonaniu wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy i modlitwie. Każdy uczestnik może pobrać ze strony www.edk.org.pl lub otrzymać od Lidera Rejonu specjalnie przygotowane na tę okoliczność rozważania – w formie książeczki lub w formie mp3.


W tym roku tematem przewodnim rozważań będzie „Droga przełomu”. Teksty napisane zostały przez osoby świeckie, zgromadzone w duszpasterstwie Wspólnota Indywidualności Otwartych, prowadzonym przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka – twórcę SZLACHETNEJ PACZKI. Wśród autorów rozważań są m.in. lekarze, informatycy, pracownik fabryki oraz managerowie IT. To właśnie w tym środowisku i z inicjatywy ks. Stryczka narodziła się idea EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ w 2009 roku.


– Myśl przewodnia nie została wybrana przypadkowo. To raczej odkrycie tego, jak działa EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Coraz więcej osób dzieli się swoim doświadczeniem fundamentalnej zmiany życiowej, która wyrosła w czasie nocnej wędrówki. Nie dziwię się temu. Skupienie, determinacja, przełamywanie barier – to prowadzi do istotnego momentu – wyjaśnia ks. Stryczek. 


ĆWICZENIE DUCHOWE


– Na początku jest normalnie, po prostu idę, co jakiś czas stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki – opowiada o swoich doświadczeniach jeden z uczestników EDK. – Zmaganie może zacząć się na 18, 30, albo jeszcze innym kilometrze. I raczej zostanie do końca – wyjaśnia. 


Zmęczenia doświadcza się różnie – przekonują uczestnicy. Bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy. Ze zmęczenia plącze się język. Boli każdy krok. – Paradoksalnie, właśnie wtedy, gdy nie mam już sił i chęci, zaczyna się prawdziwe ćwiczenie duchowe. Takie zmaganie pomaga otworzyć się na medytację i modlitwę. Bo właśnie o to chodzi w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ. Celem jest spotkanie z Bogiem – podsumowuje uczestnik projektu.

Więcej informacji o zasadach EDK można znaleźć TUTAJ.

Zapisy na EDK w konkretnych rejonach odbywają się internetowo na http://www.edk.org.pl

W przypadku pytań w sprawie EDK w Galway można kontaktować się mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przez Facebook: Ekstremalna Droga Krzyżówa Galway

 

Zapraszamy!


 

 
NASZ KOŚCIÓŁ
Kościół Matki Bożej na Claddagh
(Saint Mary's the Claddagh)
MSZE ŚWIĘTE:

Niedziela - godz.17.00
St. Mary's Claddagh
I i III niedz. miesiąca godz.13.00
w kościele Good Shepherd,
Doughiska Rd.

SPOWIEDŹ:

Niedziela - godz. 16:30 do 16:55
I piątek miesiąca
godz.17:30 do 18:30

KANCELARIA PARAFIALNA:

Czwartek - godz. 11:00 do 12:30 i
                   godz. 16:00 do 18:00