• Jutro, 1 styczniaUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki MaryiMsza Święta w St. Mary’s, Claddagh o godz. 17.00. Po Mszy wspólne kolędowanie. Gorąco zapraszamy!
  • W zakrystii dostępne są pobłogosławione zestawy kadzidła i kredy. Zachęcamy, by wziąć je z sobą i 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), oznaczyć kredą drzwi swoich domów. Ewentualne ofiary są całkowicie dobrowolne – zostaną przeznaczone na potrzeby naszego Duszpasterstwa.
  • Zapraszamy serdecznie na kurs Alfa, który zaczyna się w poniedziałek, 15 stycznia, o godz. 19.00 przy klasztorze St. Mary’s, Claddagh. Jest to drugi kurs w języku polskim organizowany na terenie Irlandii. Całość obejmuje 11 kolejnych poniedziałków, spotkania trwają 2 godziny. Zaczynamy kolacją i rozmową, tak by trochę się poznać i nawiązać nowe relacje. Po kolacji realizujemy temat, którym dzielimy się później w grupach. Zapraszamy osoby dorosłe (18+), zarówno te, które żyją blisko Boga, jak i te, którym nie jest z Nim po drodze. Kurs w oryginalny sposób przedstawia prawdy naszej wiary, rozbudza miłość do Pisma Świętego i ożywia osobistą relację z Panem. Pomaga odkryć wartość wspólnoty oraz własne miejsce i ścieżkę w Kościele. Uczestnictwo w kursie jest BEZPŁATNE. Można przyjść, by zobaczyć, jak wygląda spotkanie, a dopiero potem zdecydować, czy wziąć udział w kursie. Niezależnie od ostatecznej decyzji, prosimy, aby zapisywać się najpóźniej do 10 stycznia u Kseni pod numerem telefonu 089 237 2008.
  • Trwa wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Osoby zainteresowane przyjęciem księdza po kolędzie prosimy o kontakt z o. Grzegorzem. Celem wizyty jest wspólna modlitwa połączona z błogosławieństwem domu i jego mieszkańców oraz bliższe zapoznanie się z parafianami, ich potrzebami i oczekiwaniami. Ewentualne ofiary są opcjonalne i całkowicie dobrowolne.
  • Za tydzień, 7 styczniaMsza Święta o godz. 13.00 w Good Shepherd’s Church (Doughiska) i w St. Mary’s (Claddagh) o godz. 17.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą albo w dowolny dzień tygodnia po uprzednim umówieniu się z o. Grzegorzem.
  • W dniach 27-28 stycznia zapraszamy serdecznie do „sali na górze” przy St. Mary’s (Claddagh) na warsztaty pisania ikon, które poprowadzi pani Joanna Alina Stempel związana z duszpasterstwem polskim w Newbridge. Szczegółowe informacje i zapisy u Karoliny (tel. 085 270 8736).